Relacja z 5. kolejki MAXXIS Pelplińskiej Ligi Halowej

Po rozegranych dzisiaj 3 meczach 5. kolejki MAXXIS Pelplińskiej Ligi Halowej (mecz Larum Finanse - Dovista przeniesiony na niedzielę za 13:30), na fotel wicelidera awansował Centrum Junior. Centrum w wyrównanym meczu pokonało THC Zieloni, a Pampeluna zdecydowanie wygrała 7:1. Niestety ze względów techniczno - organizacyjnych z dzisiejszej kolejki nie będzie żadnych zdjęć.

5. kolejka. Centrum Pelplin - THC Zieloni 4:3 (2:3)
Strzelanie w tym wyrównanym spotkaniu rozpoczął Dawid Smoliński dając Centrum prowadzenie 2:0. Później do głosu doszli jednak zawodnicy THC Zieloni, strzelając kolejno 3 bramki, w tym dwie autorstwa Miłosza Kozłowskiego. W drugiej połowie strzelali już tylko piłkarze Centrum, w tym Dawid Smoliński, który zaliczył nieklasycznego hattricka, dając zwycięstwo swemu zespołowi w samej końcówce spotkania.

5. kolejka. SMS Tczew - Pampeluna 7:1 (3:1)
Worek z bramkami niespodziewanie otworzył Patryk Lasocki reprezentujący barwy SMS Tczew. To jednak był koniec strzelania tego zespołu, który dziś zagrał bez żadnych rezerwowych. Na przerwę Pampeluna schodziła z dwubramkowym prowadzeniem, w tym dwoma trafieniami Macieja Melera. Pomimo minimalnego składu, SMS walczył dzielnie, starając się odrobić straty. Jednak w drugiej części strzelali tylko zawodnicy Pampeluny, pokonując ostatecznie SMS Tczew aż 7:1. Podobnie jak w pierwszym meczu kolejki, tu też doczekaliśmy się nieklasycznego hattricka autorstwa Macieja Melera. Dzięki tym trafieniom Maciej z 5 bramkami wskoczył na 3 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

5. kolejka. Meble Balicki - Centrum Junior 1:3 (1:1)
Mecz o podium był bardzo emocjonujący. Zawodnicy Balickiego i Centrum Junior nie odpuszczali, kilkukrotnie do akcji musieli wkraczać sędziowie. W pierwszej połowie oba zespoły podzieliły się łupem dwóch bramek (Bartłomiej Sznaza z Balickiego i Oskar Rupa z Centrum Junior). Po przerwie strzelali młodsi podopieczni Centrum, kartki zbierali zawodnicy Mebli Balicki, a bramkarze obu zespołów musieli dość często interweniować. Zwycięsko nie tylko z potyczki golkiperów ale i drużyn wyszło Centrum Junior, które za sprawą Natana Rupy i jeszcze raz Oskara Rupy zwyciężyło 3:1, awansując tym samym na pozycję wicelidera MAXXIS Pelplińskiej Ligi Halowej.

Jutro 5 spotkań, w tym zapowiedziane już przeze mnie wcześniej przeniesione z dzisiejszej kolejki pomiędzy Larum Finanse i Dovistą. Serdecznie zapraszamy, na pewno nie zabraknie emocji, tym bardziej, że o podium mogą walczyć jeszcze zespoły łącznie do 7. miejsca w tabeli.