Krótka relacja z 7. kolejki MAXXIS Ligi

Po wczorajszej kolejce znacznie skomplikowała się sytuacja w tabeli. Lider - Decka Pelplin - przegrał po raz pierwszy w obecnej edycji MAXXIS Pelplińskiej Ligi Halowej, co spowodowało, że walka o podium tuż przed dwiema ostatnimi kolejkami nabrała jeszcze większych rumieńców.

7. kolejka. Decka Pelplin - Pampeluna 1:3 (1:3)
Pierwsza porażka lidera miała miejsce już w pierwszym wczorajszym meczu. Pampeluna dość szybko uzyskała wyraźną przewagę i jeszcze w pierwszej połowie prowadziła 3:0. Później przebudzili się zawodnicy Decka Pelplin i za sprawą Łukasza Rackiego zniwelowali stratę do dwóch bramek. Jak się jednak okazało, w drugiej części już żaden z zespołów nie potrafił pokonać golkipera z drużyny przeciwnej i wynik kończący pierwszą połowę, stał się wynikiem ostatecznym.

7. kolejka. Centrum Junior - Larum Finanse 0:2 (0:1)
Centrum Junior gdyby wygrało, znacznie zwiększyłoby swoje szanse na podium w tegorocznej edycji MAXXIS Pelplińskiej Ligi Halowej. I "Młodzi" mieli na to ogromną szansę, gdyż Larum Finanse zjawiło się w dość okrojonym składzie i grało bardzo krótką ławką rezerwowych. Z kolei zwycięstwo Larum pozwalało Starogardzianom na dalszą walkę o podium. I tak też się stało. W pierwszej połowie prowadzenie Larum dał Oskar Żołnowski, w drugiej wynik ustalił najlepszych ich strzelec, Mateusz Łosiński. Centrum Junior miało swoje szanse w tym spotkaniu, jednak jeśli strzela się w doskonałej sytuacji prosto w bramkarza, to trudno wygrać mecz...

7. kolejka. Dovista - THC Zieloni 5:1 (2:0)
Dużą niespodzianką można określić inny niż zwycięstwo Dovisty wynik w tym meczu. Niespodzianki nie było, choć moim zdaniem Dovista nie zachwyciła. W tym dość jednostronnym widowisku dwie bramki dla zwycięzców zdobył Sebastian Armatowski, dla pokonanych honorowe trafienie zaliczył Filip Szymichowski.

7. kolejka. Centrum Pelplin - SMS Tczew 6:1 (3:0)
Ostatni mecz kolejki to także spotkanie bez większej historii. Podobno zwycięzców się nie sądzi, ale Centrum - podobnie jak Dovista - nie zachwyciło w meczu z outsaiderem naszj ligi. Dwie bramki dla zespołu Tomka Zaborowskiego zdobył Dawid Smoliński, o większą zdobycz Centrum zadbała także Asia Ścisłowska, która zdobyła tym razem bramkę samobójczą. Dla SMS Tczew jedyną bramkę zdobył Tomasz Gabrychowski.

Galerię z wczorajszej jak i dzisiejszej kolejki postaram się wrzucić dziś wieczorem. Mam też nadzieję, że ruszy serwer Futbolowo.pl, co znacznie ułatwi mi pracę i Wam dostęp do informacji na naszej stronie.