Relacja z 8. kolejki MAXXIS Ligi

Dzisiejsze wyniki sprawiły, że dopiero w ostatniej kolejce zapadną rozstrzygnięcia w VI już edycji MAXXIS Pelplińskiej Ligi Halowej. O końcowe zwycięstwo walczą 3 zespoły: Decka Pelplin, Larum Finanse i Pampeluna.

8. kolejka. Centrum Pelplin - Larum Finanse 1:3 (0:1)
Centrum zwycięstwem mogło przybliżyć się do czołówki, a Larum wygrywając mogło liczyć się w walce o zwycięstwo w MAXXIS Lidze. Do przerwy było 1:0 dla Larum Finanse. W tym czasie wieloma udanymi interwencjami popisał się Łukasz Bucholz, pokonał go tylko Michał Wohlert. Centrum miało swoje szanse ale brakowało pewności i celności. W drugiej połowie Larum strzeliło dwie bramki z rzędu, a Centrum odpowiedziało tylko trafieniem Patryka Nowaka. 2/3 dorobku strzeleckiego Larum zawdzięcza wspomnianemu wcześniej Michałowi Wohlertowi.

8. kolejka. Decka Pelplin - Meble Balicki 5:5 (2:0)
Jeszcze niedawno murowany lider do wygrania MAXXIS Ligi niespodziewanie zaczął gubić punkty. Dziś, podobnie jak wczoraj, Decka Pelplin mógł nawet przegrać, ale w ostatnich 2 minutach z wyniku 3:5 Łukasz Racki i koledzy doprowadzili do remisu. Ale po kolei: mimo dobrej gry Mebli, w pierwszej połowie bramki strzelali tylko liderzy (Łukasz Racki i Paweł Herstowski). W drugich 12 minutach sygnał do walki dał Patryk Krzykowski, najlepszy strzelec Mebli Balicki. Przy wyniku 3:1 po trafieniu Krzysztofa Baranowskiego, Meble chwyciły wiatr w żagle i niespodziewanie zdobyły 4 bramki pod rząd (trzy trafienia Leszka Podolskiego i jedno Patryka Krzykowskiego). Starogardzianom czegoś zabrakło w końcówce, bo mogli zdecydowanie odnieść zwycięstwo, Zespół Decka walczył jednak do końca i za sprawą bramek Krystiana Jurczyka i drugiej w meczu Łukasza Rackiego doprowadzili do podziału punktów.

8. kolejka. Centrum Junior - Dovista 2:3 (0:1)
Typowy mecz walki, z którego zwycięsko wyszła Dovista. Oba zespoły stwarzały sytuację, jednak optyczną przewagę mieli Starogardzianie, którzy do przerwy skromnie prowadzili za sprawą Sebastiana Armatowskiego. Strzelanie w drugiej części zaczęła także Dovista (bramka Mateusza Szopińskiego), później oba zespoły strzelały na przemian. Jednak w całym spotkaniu o jedną bramkę więcej strzelił zespół Dovista. Po dwa trafienia w tym spotkaniu zaliczyli: Mateusz Szopiński (zwycięzcy) i Oskar Rupa (przegrani).

8. kolejka. Pampeluna - THC Zieloni 10:0 (5:0)
Spotkanie bez większej historii oprócz ostrego strzelania Pampeluny. THC Zieloni nie potrafili pokonać Szymona Janki, za to ich bramkarz Mateusz Kozłowski skończył mecz przed czasem otrzymując zasłużoną czerwoną kartkę. Zachowanie Mateusza Kozłowskiego po zejściu z boiska także zostawia wiele do życzenia. Wracając jednak do piłki nożnej, aż 5 bramek dla Pampeluny zdobył Daniel Sławiński, który znacząco przybliżył się do zwycięstwa w klasyfikacji najlepszych strzelców.

A jak wygląda tabela po dzisiejszej kolejce? Problemy techniczne nadal nie zostały rozwiązane, dlatego wszystko robię ręcznie. Jakkolwiek udało mi się już podliczyć klasyfikację drużynową, która przedstawia się bardzo ciekawie. Jutro dużo może się zdarzyć, a fakt, że dopiero w ostatniej kolejce nastąpią ostateczne rozstrzygnięcia tylko cieszy.

Przypominam, że zgodnie z regulaminem w przypadku takiej samej ilości punktów decyduje w pierwszej kolejności mecz bezpośredni. A jeśli więcej niż dwa zespoły mają taką samą ilość punktów, tworzymy tzw. "małą tabelę", w której liczone są bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.